Mide Botoksu

Mide Botoksu, son zamanlarda, aşırı kilolar yüzünden kilo vermek isteyen hastalar için uygulama kolaylığı ve etkileri sayesinde en çok tercih edilen yöntemlerden biri haline gelmiştir. Mide Botoksu mide kaslarının kasılmalarına etki ederek hastaların sindirim sürelerini uzatmakta ve kilo verme sürecine etki etmektedir.

Mide Botoksu Nedir? Mide Botoksu Nasıl Yapılır?

Mide Botoksu, obezite cerrahinde mideye madde enjekte edilmesi ile gerçekleşen bir operasyondur. Yatış gerektiren bir işlem değildir. Mide Botoksu yapılan hasta operasyon sonrasında yaklaşık 2 saat içinde taburcu edilir. Diğer kilo verme yöntemlerine nazaran uzun iyileşme süreleri söz konusu olmadığından hastalar için oldukça pratik bir yöntemdir.
Mide Botoksu işlemininde midenin düz kaslarına enjekte edilen botoks maddesi sayesinde hastanın mide kaslarının kasılması sınırlandırılarak mideye alınan besinlerin sindirim süresi uzar, hasta uzun süre yaşadığı tokluk hissi ile iştah kaybederek kilo kaybetmeye başlar.

Mide Botoksu ile ne kadar kilo verilir?

Mide Botoksu ile zayıflayan hastaların yaş, metabolizma hızı ve aktivite durumuna göre değişmek üzere vücut ağırlıklarının %10-15 kadarını 3 ila 6 aylık süre içinde kaybetmesi beklenmektedir.

En sağlıklı etkileri elde etmek için Mide Botoksu uygulamasından sonra uzman doktor tarafından hazırlanan uygun beslenme programı ile aktivite yoğunluğu da hasta tarafından sıkı bir şekilde uygulanmalı ve takip edilmelidir.

 
hakan-yuceyar-mide-botoksu

Mide Botoksunda Zararlar & Yan Etkiler

Botoks uzun zamandır estetik operasyonlar ağırlıklı olmak üzere birçok alanda kullanılmaya devam etmektedir. Uzman doktor tarafından, doğru dozda hassas noktalara uygulandığı müddetçe mide botoksu yaptıran hastalarda gözlenen bir yan etki söz konusu değildir. Hastalara uygulama öncesinde alerji testi mutlaka yapılmalıdır.

Mide Botoksu Fiyatları

Mide Botoksu yapan hastane ve klinikler hastanın tüm koşullarını inceleyerek tüm tetkikler ve testlerin uygulanmasına dair fiyatlandırma yapmaktadır.

İzmir’de Mide Botoksu konusunda uzman Prof. Dr. Hakan Yüceyar uygulamalarına dair 2019 Mide Botoksu Fiyatları konusunda detaylı bilgi almak için iletişim bilgilerimizden bize ulaşın.

Sağlıklı günler dilerim.
Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşacağım.

  Sağlıklı günler dilerim.
  Aşağıdaki formu doldurun, en kısa sürede size ulaşacağım.

  (*) Belirtilen alanlar zorunludur.
  Bilgileriniz gizli tutulur.
  Bilgileriniz 3. kişi veya kurumlarla paylaşılmaz.

  İletişim Bilgileri
  prof-dr-hakan-yuceyar
  Prof. Dr. Hakan Yüceyar

  1961 Yılında Aydın’da doğan Münip Hakan Yüceyar, ilkokulu Isparta Ülkü İlkokulunda, ortaokulunu birincilik ile mezun olduğu Isparta Merkez Ortaokulunda okumuştur. Lise eğitimine İzmir’de devam eden Yüceyar, İzmir Atatürk Lisesi’nden yine birincilik ile mezun olmuştur.